Czego Polacy szukali na wakacjach?

Co robimy na urlopach? Podróżujemy, żywimy się w fastfoodach, leczymy się sami i szukamy mechaników. Tak wynika z analizy najczęściej wybieranych kategorii POI przez użytkowników NaviExpert w lipcu i sierpniu.

 

 

Co pokazują badania? W trasie najczęściej poszukujemy stacji benzynowych – i to nic dziwnego. Do najpopularniejszych w tej kategorii należą stacje Orlen, BP oraz Shell. Tuż za stacjami benzynowymi, na pozycji numer dwa, uplasowała się gastronomia. Gdzie zatem najczęściej żywią się Polacy w podróży? W fastfoodach, a najchętniej w McDonald’s i KFC. Jak widać – w podróży albo pozwalamy sobie na więcej odstępstw od diety, albo… wolimy stawiać na doskonale znaną wszystkim podróżującym zasadę – jedz w sprawdzonych miejscach! Oczywiście do głowy przychodzi także kolejne wytłumaczenie – to te restauracje możemy spotkać najczęściej przy autostradach, po których coraz chętniej jeździmy. Druga pozycja na liście najczęściej wyszukiwanych POI spośród wszystkich kategorii to zapewne efekt połączenia wszystkich tych kwestii.

 

Jak wynika z naszej analizy, użytkownicy NaviExpert są… spontaniczni. Na trzeciej pozycji spośród najchętniej wyszukiwanych użytecznych punktów na mapie uplasowały się bowiem noclegi. Skąd podejrzenie o spontaniczności? W badaniu były brane pod uwagę kliknięcia w daną kategorię POI, a nie wpisywanie konkretnego adresu lub nazwy miejscowości w polu wyszukiwarki. Pozwala to domniemywać, że wiele osób zamiast przeglądania ofert w serwisach noclegowych decyduje się na wyjazd i dopiero na miejscu lub w drodze szuka swojej bazy. W jakich miejscach było najwięcej zapytań o noclegi? W okolicach Władysławowa, Zakopanego oraz Krakowa.

 

Czwarta najchętniej wybierana kategoria POI to handel. Chętnie zaopatrujemy się w dyskontach – Biedronce, Lidlu lub po prostu szukamy czegokolwiek z tej kategorii co jest w najbliższej okolicy. Pierwszą piątkę najpopularniejszych kategorii POI zamyka kategoria Zdrowie. Wiele wskazuje na to, że podczas urlopów, kiedy dopada nas choroba, najbardziej lubimy… leczyć się sami, bo w tej kategorii królują apteki. A kiedy już zaczyna nam brakować gotówki, do zestawienia wkraczają bankomaty, które znalazły się na szóstej pozycji w zestawieniu. Z naszych statystyk wynika, że podczas podróży najchętniej po prostu szukamy bankomatów w pobliżu, a w drugiej kolejności tych należących do sieci Euronet.

 

Jak pech i popsute auto to w wakacje? Może na to wskazywać kolejna z popularnych kategorii (łącznie w aplikacji jest ich 23), którą jest Auto. W jej „skład” wchodzą wszelcy mechanicy, warsztaty samochodowe, myjnie, ale też wypożyczalnie, salony i komisy. Gdzie najczęściej szukaliśmy pomocy w tym obszarze? W Warszawie, Kołobrzegu i Zakopanem.

 

Pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała, zatem nie dziwi fakt, że ósma na liście popularnych kategorii POI jest kategoria Turystyka/Rekreacja. Najczęściej wybieraliśmy ją w Zakopanem, Gdańsku i Wrocławiu, czyli w miejscach, w których niezależnie od aury nie sposób się nudzić, choćby ze względu na liczne dostępne atrakcje.

 

Co jeszcze znalazło się w pierwszej dziesiątce? Parkingi (szczególnie w Kołobrzegu, Zakopanem i Krakowie), oraz kategoria Transport, czyli wszelkiego rodzaju przystanki, dworce itp. Co ciekawe – te najchętniej były wyszukiwane w Krakowie. Czyżby lipcowe Światowe Dni Młodzieży miały na to wpływ?

 

Komentarze   

 
0 #1 Sebastian Miernik 2016-12-18 00:33
Bardzo fajna nawigacja! Przyjazna użytkownikowi, nie tylko w Polsce ale i za granicą :) Polecamy serdecznie!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert