Poznaj HTC One (M8)

O specyfikacji technicznej HTC One (M8) napisano już niemal wszystko. Jak jednak topowy smartfon tajwańskiego producenta sprawuje się w codziennym użytkowaniu?

 

 

Czytaj więcej...

Jak korzystać z roamingu danych na Androidzie?

Korzystanie z roamingu danych na telefonach z systemem Android może wiązać się ze sporymi kosztami. Dlaczego? Sprawdź, co jest tego przyczyną i dowiedz się, jak uniknąć wysokich rachunków.

 

 

Czytaj więcej...

Operator powiadomi o przekroczeniu limitu transferu danych

Dostawcy usług telekomunikacyjnych od soboty mają obowiązek informować swoich klientów o przekroczeniu limitu transferu danych w ramach wykupionego pakietu. Nie będziemy już zaskakiwani wysokimi rachunkami.

 

 

Czytaj więcej...

Nawigacja na Windows Phone 7

Niedawno informowaliśmy Was, że już w pierwszym półroczu NaviExpert zadebiutuje na telefonach z systemem Windows Phone. Postanowiliśmy w związku z tym przybliżyć Wam trochę informacji o tym systemie.

logo Windows Phonelogo Windows Phone

Pierwsze informacje o pojawieniu się Windows Phone miały miejsce już  na początku 2010 roku. Windows Phone miał być rozszerzoną i dopasowaną do potrzeb smartfonów nową wersją Windows Mobile, czyli pierwszego systemu operacyjnego Microsoftu na telefony. Windows Phone miał pokazać, że Microsoft bardzo poważnie traktuje rynek smartfonów i chce być na nim numerem 1 (w tamtym okresie jego głównym rywalem był Symbian). Windows Phone pojawił się na rynku pod koniec 2010 roku od razu z cyferką „7”, zdecydowano się więc na kontynuację numeracji, bowiem ostatnia wersja Windows Mobile miała numer 6.5. Podobnie jak w przypadku Androida, kolejne wersje Windows Phone mają też swoje nazwy: wersja 7.5 określana jest Mango, wersja 7.6 to Tango, a wersja 8.0, która premierę będzie miała w drugiej połowie roku - Apollo.

Nokia Lumnia 900

Mimo wsparcia i technologii Microsoftu Windows Phone nie stał się jeszcze równoprawnym konkurentem Androida na rynku smartfonów, choć prognozy na najbliższe lata są więcej niż optymistyczne. Nawiązanie ścisłej współpracy z Nokią (głównym partnerem Microsoftu obok HTC) już zaczyna przynosić efekty w postaci coraz większej popularności telefonów z WP7. Pojawiają się też inne symptomy popularyzacji systemu w postaci wzrostu ilości aplikacji w Martplace Windows Phone oraz wiele pozytywnych komentarzy o samym systemie Windows Phone wśród użytkowników.

W 2011 roku największym problemem w upowszechnianiu się Windows Phone wydawała się, oprócz ofensywy Androida,  ograniczona liczba telefonów, na których był on dostępny (choć współpraca z HTC i Nokią zmienia taki stan rzeczy). Windows Phone znajdziemy obecnie na kilku telefonach takich producentów jak Nokia, HTC, Samsung i LG. Najpopularniejszym ze sprzedawanych modeli wydają się Nokia Lumia, HTC Titan i Samsung Omnia. Kolejni producenci (ZTE, Dell, Acer, Fujitsu) powoli implementują system Windows Phone na swoich urządzeniach, zarówno smartfonach, jak i tabletach.

Windows Phnoe MarketWindows Phone

Marketplace Windows Phone - kadr ze strony sklepu


Upowszechnienie Windows Phone będzie też wynikiem wzrostu ilości aplikacji oferowanych na telefony. Obecnie w Windows Phone Marketplace będącym odpowiednikiem Andorid Marketu dla WP dostępnych jest około 70 000 aplikacji. Wrażenie robi także dynamika wzrostu liczby developerów i aplikacji. I tu mamy nadzieję, że część użytkowników smartfonów w Polsce spojrzy na Windows Phone przychylniej po debiucie na tej platformie NaviExpert. A ten będzie miał miejsce w pierwszym półroczu 2012 roku.

Społeczność Windows Phone jest w Polsce mniejsza i mniej zaangażowana niż społeczność Androida czy systemu Bada, powstaje jednak wiele portali skierowanych do użytkowników tych systemów a społeczność rośnie w siłę. Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania użytkowników, technologiczne zaawansowanie systemów oraz coraz większą dostępność topowych modeli telefonów na Windows Phone trudno przypuszczać, że system Microsoftu nie odniesie sukces. Wyniki sprzedaży, kampanie promujące i zainteresowanie użytkowników smartfonem Nokia Lumia 800 potwierdzają taką tezę. 

Wszystkie osoby, które używają Windows Phone, już dziś zapraszamy do zarejestrowania sie na naszym forum. Już za kilkanaście tygodni będziecie mogli brać udział dyskusjach na forum jako pełnoprawni członkowie społeczności NaviExpert :)

Mobile Trends Awards - nominacja dla NaviExpert

Miło nam poinformować, że NaviExpert został nominowany do nagrody Mobile Trends Awards w kategorii „Aplikacja mobilna – podróże i komunikacja”. 

Nagrody Mobile Trends Awards w poszczególnych kategoriach zostaną przyznane przez kapitułę konkursową, w skład której wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii. W kategorii, w której rywalizuje nawigacja NaviExpert, znalazła się również m.in. Grupa Onet.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 27 stycznia na konferencji Mobile Trends Conference w Krakowie. Na samej konfernecji (niestety bilety nie są już dostępne) poruszane będą tematy z dwóch dziedzin:

  • związane z mobilnym internetem, m-commerce i mobilnym marketingiem. Ten element konferencji skierowany jest do przedstawicieli biznesu, kadry kierowniczej, managerów firm oraz  agencji reklamowych i interaktywnych. Na pewno zainteresuje też wszystkie osoby, które pasjonują się najnowszymi rozwiązaniami i technologiami mobilnymi.
  • tworzenie stron i aplikacji mobilnych - ta część konferencji skierowana jest do  programistów tworzących strony mobilne oraz aplikacje na mobilne system operacyjne (jak Android czy iOS).

Mobile Trends Conference to aż 24 prelegentów z najlepszych firm z branży IT z całej Polski oraz setki gości na co dzień związanych z branżą mobilną i internetową! Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.mobiletrendsconf.pl.

Trzymajcie kciuki za NaviExpert!

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert