Nawigacja na Windows Phone 7

Niedawno informowaliśmy Was, że już w pierwszym półroczu NaviExpert zadebiutuje na telefonach z systemem Windows Phone. Postanowiliśmy w związku z tym przybliżyć Wam trochę informacji o tym systemie.

logo Windows Phonelogo Windows Phone

 

Pierwsze informacje o pojawieniu się Windows Phone miały miejsce już  na początku 2010 roku. Windows Phone miał być rozszerzoną i dopasowaną do potrzeb smartfonów nową wersją Windows Mobile, czyli pierwszego systemu operacyjnego Microsoftu na telefony. Windows Phone miał pokazać, że Microsoft bardzo poważnie traktuje rynek smartfonów i chce być na nim numerem 1 (w tamtym okresie jego głównym rywalem był Symbian). Windows Phone pojawił się na rynku pod koniec 2010 roku od razu z cyferką „7”, zdecydowano się więc na kontynuację numeracji, bowiem ostatnia wersja Windows Mobile miała numer 6.5. Podobnie jak w przypadku Androida, kolejne wersje Windows Phone mają też swoje nazwy: wersja 7.5 określana jest Mango, wersja 7.6 to Tango, a wersja 8.0, która premierę będzie miała w drugiej połowie roku - Apollo.

 

Nokia Lumnia 900

Mimo wsparcia i technologii Microsoftu Windows Phone nie stał się jeszcze równoprawnym konkurentem Androida na rynku smartfonów, choć prognozy na najbliższe lata są więcej niż optymistyczne. Nawiązanie ścisłej współpracy z Nokią (głównym partnerem Microsoftu obok HTC) już zaczyna przynosić efekty w postaci coraz większej popularności telefonów z WP7. Pojawiają się też inne symptomy popularyzacji systemu w postaci wzrostu ilości aplikacji w Martplace Windows Phone oraz wiele pozytywnych komentarzy o samym systemie Windows Phone wśród użytkowników.

 

W 2011 roku największym problemem w upowszechnianiu się Windows Phone wydawała się, oprócz ofensywy Androida,  ograniczona liczba telefonów, na których był on dostępny (choć współpraca z HTC i Nokią zmienia taki stan rzeczy). Windows Phone znajdziemy obecnie na kilku telefonach takich producentów jak Nokia, HTC, Samsung i LG. Najpopularniejszym ze sprzedawanych modeli wydają się Nokia Lumia, HTC Titan i Samsung Omnia. Kolejni producenci (ZTE, Dell, Acer, Fujitsu) powoli implementują system Windows Phone na swoich urządzeniach, zarówno smartfonach, jak i tabletach.

 

Windows Phnoe MarketWindows Phone

Marketplace Windows Phone - kadr ze strony sklepu

 

Upowszechnienie Windows Phone będzie też wynikiem wzrostu ilości aplikacji oferowanych na telefony. Obecnie w Windows Phone Marketplace będącym odpowiednikiem Andorid Marketu dla WP dostępnych jest około 70 000 aplikacji. Wrażenie robi także dynamika wzrostu liczby developerów i aplikacji. I tu mamy nadzieję, że część użytkowników smartfonów w Polsce spojrzy na Windows Phone przychylniej po debiucie na tej platformie NaviExpert. A ten będzie miał miejsce w pierwszym półroczu 2012 roku.

 

Społeczność Windows Phone jest w Polsce mniejsza i mniej zaangażowana niż społeczność Androida czy systemu Bada, powstaje jednak wiele portali skierowanych do użytkowników tych systemów a społeczność rośnie w siłę. Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania użytkowników, technologiczne zaawansowanie systemów oraz coraz większą dostępność topowych modeli telefonów na Windows Phone trudno przypuszczać, że system Microsoftu nie odniesie sukces. Wyniki sprzedaży, kampanie promujące i zainteresowanie użytkowników smartfonem Nokia Lumia 800 potwierdzają taką tezę. 

 

Wszystkie osoby, które używają Windows Phone, już dziś zapraszamy do zarejestrowania sie na naszym forum. Już za kilkanaście tygodni będziecie mogli brać udział dyskusjach na forum jako pełnoprawni członkowie społeczności NaviExpert :)

Komentarze   

 
0 #7 itunes error 2017-07-09 00:37
This mɑy be just a little behind some with the faster first
clаss phones available but nevertheⅼess ample for the devіce sіmiⅼar to this so when you actual load a title around the X7 there isn't any noticeabⅼe lag whеn pⅼaying and games load
in a short time indeed. This has a number of clever features betѡeen cuѕtomisabⅼe homescreеns and contact lists in aɗdition to the very clever Swүpe text input syѕtem.
НTC has a rеputation for building superb quality Smartphones that are filled
with technology.

my website: itunes error: http://Gsmlover.com/samsung-of-android-os/
Cytować
 
 
0 #6 zyga48 2017-06-01 11:35
CZy jest NaviExpert na kartę pamięci do stacji multimedialnej obsługującej windows w samochodzie.
Cytować
 
 
0 #5 http://www. 2015-08-10 16:39
Mam mieszane uczucia.. ale artykuł bardzo dobry!
Cytować
 
 
+1 #4 Zygmunt 2012-06-17 16:11
Jak zainstalowĆ WINDOWS PHONE NA nOKIA 8
Czy musze odinstalować SYMBIONA. Skąd poprać instalkę WP.Czy są w terenie jakieś punkty usługowe gdzie można dokonać instalacji WP ? zygi0321
Cytować
 
 
0 #3 Jacek 2012-05-18 04:52
Czy NaviExpert bedzie mozna pobrac i zainstalowac na Nokia Lumia 800 lub 700 ???
Cytować
 
 
0 #2 sand 2012-04-18 12:41
czekam z nie cierpliwością na wersję na windows phone. Wcześniej korzystałem na blackberry i nawigacja super teraz na windows phone brakuje mi tylko navi experta
Cytować
 
 
-1 #1 Daniel 2012-04-11 19:47
Właśnie zmieniłem telefon na Nokie lumię 800 i jestem szczerze mówiąc nie mile zaskoczony, że nie mogę jeszcze zainstalować naviexperta.
Czekam z niecierpliwości ą....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert