AutoMapa na Androida

Android AutoMapaNaviExpert na AndroidaWbrew pozorom nie będzie to artykuł o AutoMapie na Androida, gdyż AutoMapy na Adroida nie ma. Ten delikatnie prowokacyjny tytuł powinien w istocie brzmieć „Obecnie tylko NaviExpert na Androida”, gdyż żadna inna polska nawigacja nie działa na tym systemie, co więcej nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie pojawiła się tu konkurencja dla NaviExpert.

NaviExpert na Androida 

Nawigacja NaviExpert w wersji na Android OS działa już od września 2009 roku i sprawdza się bardzo dobrze na tym systemie. Warto jednak przypomnieć, że pierwsza wersja beta do testów została uruchomiona już w maju 2009 roku, a więc niewiele później od pojawienia się na polskim rynku pierwszego telefonu z systemem Android. Adekwatnym będzie więc stwierdzenie, że NaviExpert rozwija się równolegle do tej platformy i niejako jest do niej przypisany, choć oczywiście działa też na innych systemach, jak Symbian, Windows Mobile, Bada czy BlackBerry.

Jak ważny z punktu widzenia NaviExpert jest Android, pokazują słowa prezesa NaviExpert Pana Andrzeja Jaszkiewicza z maja 2009 roku: Android jest priorytetową platformą dla firmy NaviExpert. Oznacza to, że naszym celem jest pełne wykorzystanie zaawansowanych możliwości tej platformy dla budowania nowoczesnego systemu nawigacji online.

Czy warto czekać na AutoMapę na Androida? 

Naszym zdaniem NaviExpert jest obecnie systemem tak dobrym jak AutoMapa, pytanie powinno więc brzmieć: Po co czekać na Automapę na Androidzie? Jeśli ktoś dysponuje telefonem z systemem Android, zamiast rozważać, kiedy pojawi się AutoMapa na Android, powinien zainstalować mobilną mapę Polski i zobaczyć, jak dobrym rozwiązaniem jest NaviExpert. Zwłaszcza, że można przetestować nawigację przez 7 dnia za darmo (więcej informacji na stronie www.naviexpert.pl/darmowyGPS). Warto zwrócić uwagę na fakt, że w wersji 6.2 NaviExpert wprowadza funkcje, które świetnie wykorzystują możliwości Androida - m.in. wybieranie głosowe (pozwalające wydać nawigacji komendę prowadzenia pod wskazany adres czy wyszukania punktu POI) oraz menu dostosowane do standardów systemu. Więcej informaci o ulepszeniach w nowej wersji znajdziecie w artykule Nowa wersja nawigacji NaviExpert z wybieraniem głosowym.

NaviExpert najlepszą nawigacją na Androida

W plebiscycie zorganizowanym w czerwcu tego roku przez portal Android.com.pl, największy polski portal poświęcony Androidowi, NaviExpert pokonał inne aplikacje nawigacyjne dostępne na ten system, zdobywając niemal 40 proc. głosów. Głosujący mieli ocenić najważniejsze cechy nawigacji - niezawodność, szybkość działania, a także cenę i wykorzystanie możliwości Androida. Wyniki plebiscytu możecie sprawdzić na portalu.

automapa na androida

NaviExpert liderem w Wielkim Teście Nawigacji

Argumentem dla mających wątpliwości, którą nawigację wybrać, powinien być także Wielki Test Nawigacji przeprowadzony w 2010 roku pod patronatem Antyradia i magazynu AutoŚwiat. W teście brały udział nawigacje do urządzeń mobilnych. NaviExpert pokonał w nim zarówno AutoMapę, jak też Nokia Maps (Ovi Maps) i Google Maps. NaviExpert zawsze doprowadzał do celu w najkrótszym czasie, a wyznaczając trasy, przypominał taksówkarza dobrze znającego miasto. Testerzy zaznaczali fakt, że NaviExpert często prowadził bocznymi ulicami, co pozwalało ominąć korki.

Zobacz wyniki testu na Autoinfo.pl oraz relację z pierwszego dnia testu na autoswiat.tv.


NaviExpert - najlepsza w teście tygodnika MotorNaviExpert - najlepsza w teście

NaviExpert zdeklasował też konkurencyjne nawigacje w teście tygodnika Motor. Trasę z centrum Łodzi do centrum Warszawy pokonał w 2 godziny i 49 minut, podczas gdy inne nawigacje, które z założenia też uwzględniają korki i utrudnienia, osiągały czasy od 4 godzin i 9 minut do 4 godzin i 41 minut. NaviExpert okazał się lepszy od AutoMapy o blisko dwie godziny! 

Coraz więcej telefonów z Androidem

Warto zajrzeć i zobaczyć listę telefonów z Androidem, na których możecie uruchomić nawigację NaviExpert. Być może przy kolejnej wymianie telefonu warto zaopatrzyć się, o ile jeszcze nie macie, w urządzenie z systemem Android i nawigację NaviExpert.

Komentarze   

 
0 #116 Marian 2012-08-25 23:40
Cytuję Maniek:
używałem AutoMapy.... mam gdzieś czy omine korek czy nie mam trafić do celu nie błądząc marnując przy tym paliwo i tak bardzo drogie jak na polskie warunki.


Na pewno znajdziesz w Automapie opcję nie omijania korków, która jak wiemy działa słabo :). Miłego stania życzę. Nie wiem czy wiesz ale jak jedziesz w korku to również marnujesz paliwo.
Cytować
 
 
+1 #115 Maniek 2012-08-25 23:34
używałem AutoMapy w kraju i za granicą w 4 krajach w chwili kiedy kupiłem pierwszego smartfona asusa P535 tylko raz mnie zawiodła nie pamiętam ile to już lat minęło ale około 5.Ludzie nawigacja ma nam pomagać a nie myśleć za nas ... Teraz szukam dobrej mapy na androida i offline wszystko idzie w kierunku ściągania z ludzi kasy mam gdzieś czy omine korek czy nie mam trafić do celu nie błądząc marnując przy tym paliwo i tak bardzo drogie jak na polskie warunki.
Cytować
 
 
-1 #114 Darek 2012-08-13 15:53
Cytuję miki:
drogą szybkiego ruchu z Wa-wy do Radomia gdzie można jechać 200km/h

Z NE, AM czy NAVIGON - chyba nie powinieneś siadać z kółko w ogóle. Przy takich prędkościach na drodze stajesz się potencjalnym zabójcą, bez względu na to jakie masz umiejętności i jak dokładną nawigację. Nikomu nie życzę spotkać Cię na swej drodze - w tym samym, a szczególnie w przeciwnym kierunku.
Cytować
 
 
0 #113 Tomek 2012-03-14 10:53
Od wtedy kiedy w normalnych nawigacjach działa prowadzenie od drzwi do drzwi. I w iGo czy TT dziła to świetnie nie tylko w Polsce ale także za granicą.
Cytować
 
 
+1 #112 Marian 2012-03-14 10:46
Cytuję Tomek:
NE nie może się równać z prawdziwymi nawigacjami. To tylko zabawka :) Powody:
1) Niedokładność adresów. Numery domów nie zgadzają się z rzeczywistością. Przykłady z Łodzi: Piłsudskiego 7 jest przy następnej przecznicy. Rodakowskiego 16 na drugim końcu osiedla. Grota Roweckiego 1 (gimnazjum - nie ma w POI) 400 metrów od celu. I tak stale.
2) W mniejszych miejscowościach nie ma numerów domów.

Od kiedy wyznacznikiem dobrej nawigacji jest numeracja domów ;)
Cytować
 
 
0 #111 Tomek 2012-03-14 10:44
3) POI to żart. Łodzianie, czy wiecie, że mamy nadal hipermarket Jumbo? Dla wyjaśnienia - od 7 lat istnieje tam Karfur, wcześniej była Hipernowa. A jakieś 10 lat temu właśnie Jumbo. REWELACJA. I nie jest jednostkowy przypadek. Stacja na Sienkiewicza/Or la nie istnieje około 5 lat. Ale nadal tkwi w NE. Oczywiście w POI nie ma wielu obiektów, które są w standardowych nawigacjach.
4) Za granicą koszty mogą zabić
Nie działa informacja o korkach i ruchu (ale w innych nawigacjach działa świetnie)
W Jumbo (?!) TT z mapami Europy kosztuje 300. Za tyle NE będzie na klika miesięcy.
Cytować
 
 
-2 #110 Tomek 2012-03-14 10:44
NE nie może się równać z prawdziwymi nawigacjami. To tylko zabawka :) Powody:
1) Niedokładność adresów. Numery domów nie zgadzają się z rzeczywistością . Przykłady z Łodzi: Piłsudskiego 7 jest przy następnej przecznicy. Rodakowskiego 16 na drugim końcu osiedla. Grota Roweckiego 1 (gimnazjum - nie ma w POI) 400 metrów od celu. I tak stale.
2) W mniejszych miejscowościach nie ma numerów domów.
Cytować
 
 
0 #109 Moradin 2012-01-16 10:32
Co do tych miejscowości, które są podobno w darmowej nawigacji google, a brakuje ich w NE to o jakich dokładnie piszesz?
Cytować
 
 
0 #108 Paweł 2012-01-14 21:19
testowałem NaviExpert przez 7 dni i wiem jedno:
- nie mam wszystkich miejscowości które są w darmowej nawigacji google
- mamy są stare nie ma drogi dojazdowej do mojego domu która istnieje od jakiś 10 lat. podkreslam słowa 10 lat.
Pozostaje dużo pracy przed NaviExpert aby dogonić automapę.
Cytować
 
 
0 #107 Moradin 2012-01-11 09:22
Koszty transmisji danych są w tej chwili bardzo niewielkie, pomijając już to, że w bardzo wielu abonamentach dodawane ą już w standardzie. Ponadto jeśli rozmawiamy tutaj głównie o androidzie to ten system niczym nie zachwyca bez dostępu do internetu...
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Advertisement

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert