Nowy program lojalnościowy NaviExpert i konkurs z nagrodami

Wprowadzamy nowy program lojalnościowy „Przedłuż sobie”, w ramach którego każda godzina przejechana z aplikacją wraca do Was w postaci pięciu godzin nowego abonamentu NaviExpert Extra.

 

 

Celem programu „Przedłuż sobie” jest nagradzanie najaktywniejszych użytkowników naszej nawigacji. Do tej pory za każdą godzinę wyjeżdżoną z NaviExpertem otrzymywaliście w zamian dwie godziny dodatkowego abonamentu. Teraz to się zmienia. Wraz z wejściem nowego programu lojalnościowego, który obejmuje wszystkie kanały dystrybucji aplikacji: stronę getne.pl, Google Play, Windows Phone Store oraz AppStore, zamiast dwóch godzin, do użytkowników aplikacji będzie wracać ich aż pięć.

 

Aby wziąć udział w programie „Przedłuż sobie” należy posiadać odpowiednią wersję aplikacji NaviExpert wraz z aktywnym abonamentem nawigacyjnym – NaviExpert bezpłatny test 7 dni, NaviExpert 1 miesiąc (z wyłączeniem subskrypcji), 1 rok lub 24 miesiące. By przystąpić do programu należy postępować zgodnie z instrukcją dostępną na stronie www.naviexpert.pl/przedluzsobie.

 

Ale to nie wszystko! Wraz ze startem nowego programu lojalnościowego, ruszamy z kolejną edycją konkursu „Przedłuż sobie”, w ramach którego użytkownicy biorący udział w programie będą rywalizować w rankingu. Dla najaktywniejszych użytkowników przygotowaliśmy nagrody: iPhone’a 5s, iPada Mini, vouchery na paliwo, licencje na nawigację oraz powerbanki.

 

Start nowego programu lojalnościowego oznacza jeszcze jedno - pożegnanie z systemem punktów partnerskich, które otrzymywaliście przy zakupie abonamentów i mogliście je wymienić na rabat podczas zakupów kolejnych licencji. Nic jednak straconego - zgromadzone punkty będzie można wymienić jeszcze przez kolejny rok na rabat przy zakupach licencji za pośrednictwem strony www.naviexpert.pl

 

Wywiad z Adamem Bąkowskim, prezesem Zarządu NaviExpert, na temat skutecznych mechanizmów lojalizacji klientów oraz ich wpływu na poprawę jakości produktu

 

 

Skąd pomysł na zastosowanie takiego rozwiązania wobec klientów NaviExpert?

 

- Wiele osób wciąż korzysta z nawigacji tylko podczas dalekich podróży i trochę z niedowierzaniem traktuje funkcję omijania korków. Pokusa zdobycia za darmo długiego abonamentu jest jednak na tyle silna, że użytkownicy częściej włączają nawigację i mają okazję sami odkrywać zalety NaviExpert. Z naszej strony to taki trochę podstęp, by użytkownik sam się przekonał, że to rozwiązanie może mu pomóc nie tylko w trakcie wakacyjnych wyjazdów, ale i podczas codziennego korzystania z samochodu. W pewnym momencie to nie chęć zdobycia dodatkowego abonamentu zaczyna być dla użytkownika motywacją, a realne korzyści, które dostrzega dzięki aplikacji, jak konkretny zysk czasowy z omijania korków czy liczbę kontroli drogowych, o których wiedział z wyprzedzeniem.

 

Ale przecież NaviExpert można testować przez 7 dni za darmo, więc użytkownicy mogą się na własnej skórze przekonać czy to działa.

 

- Oczywiście - każdy użytkownik NaviExpert ma możliwość przetestowania aplikacji przez siedem dni za darmo. Jednak tydzień nie zawsze wystarczy by w pełni przekonać się o wszystkich zaletach aplikacji. Jeśli chodzi o omijanie korków, z aplikacją trzeba trochę pojeździć po mieście. Program „Przedłuż sobie” przyzwyczaja użytkowników do codziennego korzystania z aplikacji, dając im wymierne korzyści.

 

Przedłużanie abonamentów za aktywną jazdę się sprawdza?

 

- Tak, pokazały to dwie poprzednie edycje programu, w ramach którego użytkownicy otrzymywali za każdą przejechaną godzinę z NaviExpert dwie godziny abonamentu gratis. Widzimy, że jest to rzeczywista motywacja dla użytkowników. Do czasu wprowadzenia programu „Przedłuż sobie” widzieliśmy wzrosty związane z wakacjami czy innymi okazjami wyjazdowymi zarówno danych traffic, jak i ostrzeżeń CB. Pierwszą edycję „Przedłuż sobie” wprowadziliśmy w ubiegłe wakacje. Wówczas nastąpiła skokowa poprawa ilości i jakości danych w aplikacji, która utrzymała się także po sezonie, bo użytkownicy mimo że nie brali już udziału w konkursie z nagrodami, to wciąż otrzymywali darmowe godziny w zamian za jazdę z włączoną aplikacją.

 

Po co więc poprawiać coś, co działa? Pięć godzin za każdą wyjeżdżoną godzinę z aplikacją to dużo…

 

- Postanowiliśmy zwiększyć stawkę do pięciu godzin z kilku powodów. Po pierwsze – pięć godzin daje użytkownikom większą motywację do jazdy z włączoną aplikacją niż dwie – to oczywiste. A nam zależy na tym, by użytkownicy jeździli jak najczęściej z naszą nawigacją, bo zasada działania naszego systemu jest prosta: im więcej osób podróżuje z aplikacją, tym więcej aktualnych informacji o ruchu drogowym trafia do nawigacji, więcej jest też ostrzeżeń CB. Dzięki temu możemy zaoferować naszym użytkownikom po prostu lepszy produkt.

 

Ale to nie wszystko - „zwrot” pięciu godzin za każdą godzinę przejechaną z włączoną aplikacją to także pewien ekwiwalent, który chcemy dać naszym użytkownikom w związku z tym, że zakończyliśmy nasz dotychczasowy program partnerski zasilający konto użytkownika punktami wymiennymi na rabat przy kolejnych zakupach. Oczywiście zgromadzone do tej pory punkty partnerskie nadal będzie można wymieniać na rabat. Użytkownicy przez najbliższy rok będą mogli wykorzystać swoje punkty przy zakupie kolejnych abonamentów za pośrednictwem strony www.naviexpert.pl

 

Dlaczego rezygnujecie z dotychczasowego programu partnerskiego? Nie sprawdzał się?

 

- Zdecydowaliśmy się na zakończenie tego programu dlatego, że był to mechanizm, który mogliśmy wykorzystywać wyłącznie w naszym kanale własnym – przy zakupach poprzez stronę www.naviexpert.pl dla aplikacji pobranej ze strony getne.pl. Z miesiąca na miesiąc udział pobrań naszej aplikacji i zakupów dokonywanych poprzez markety (Google Play, AppStore oraz Windows Phone Store) rośnie. Z racji tego, że markety nie przewidują mechanizmu rabatowania poprzez punkty partnerskie, a my nie chcieliśmy by ci użytkownicy, których jest coraz więcej, czuli się dyskryminowani, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie programu „Przedłuż sobie”, który pozwala na równe traktowanie wszystkich użytkowników NaviExpert.

 

Komentarze   

 
0 #5 Grzesiek 2014-11-18 23:27
A ja powiem tak. Byłem do września tego roku użytkownikiem AM. Płaciłem roczne abonamenty za PL, w sumie to za 3 ostatnie lata. Do przejścia na NE namówił mnie kolega dodatkowo sprzedając mi subskrypcje roczną na NE za 35 zł. (dostał/wygrał za aktywność) W sytuacji, gdy mogę odkupić subskrypcje za 38-40 zł na necie NE jest OK. Ale jak zlikwidują getne.pl i zostanie pełnopłatna subskrypcja, to nie wiem czy zdecyduje się na NE, czy nie wrócę za rok do AM. W sumie, minimalnie, ale dla mnie AM jest lepsza od NE. Przy porównywalnej cenie będę się naprawdę zastanawiał. Jedyne co mnie może zatrzymać to właśnie promocja 5 godz za 1 godz aktywności. Zobaczymy ile się uzbiera. Robię do 10 tys km rocznie więc nie ma czym zaszaleś. Google play mnie drażni. Na razie nie przechodzę do nich.
Cytować
 
 
0 #4 Stachu 2014-09-07 14:25
Michał i Grzegorz mają całkowitą rację. Zlikwidowaliści e punkty partnerskie. OK, argumentacja mnie przekonuje, ale w zamian za to daliście promocję i konkurs, które nagradzają wyłącznie aktywnych użytkowników NE. A jednak nie zapominajcie, że osoby, które raz na pół roku przejadą na nawigacji 1 godzinę, płacą taką samą stawkę za abonament. Moim zdaniem to krok w złą stronę. Ja też bym chciał coś wygrać, w końcu płacę dokładnie tyle samo, co "Pan Wiesiek" wyszukujący codziennie 15 klientów i jeżdżący na navi 12 h dziennie. Mam szansę? Nie :)
I to mi się już mniej podoba, choć aplikacja jako taka jest najlepszą z jakich zdarzyło mi się korzystać i jestem z Wami bodaj od samego początku...
Cytować
 
 
0 #3 Grzegorz 2014-08-15 10:28
A może loswanie, wśród wszystkich aktywnych użytkowników? ?? Było by to bardziej sprawiedliwe :-*
Cytować
 
 
0 #2 jan3012 2014-07-23 19:02
Do @Michal
Chłopie ale z Ciebie malkontent, gdzie się nie pojawisz tam ciągle narzekasz. Dostajesz o 3 godz. więcej! Zrozum, to nie jest powód do zmartwień. Powinieneś się wreszcie pogodzić z faktem że dopóki przejeżdżasz samochodem 1 godz. tygodniowo to nie sposób nagrodzić Cię za cokolwiek...
Cytować
 
 
+4 #1 Michal 2014-07-22 13:37
Kolejny konkurs bez szans dla szarego kierowcy. :(
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert