Nowa, płynna i funkcjonalna wersja NaviExpert 9.0 na 9. urodziny naszej aplikacji

Z okazji 9. urodzin naszej nawigacji przygotowaliśmy dla Was jej nową wersję na telefony z Androidem. NaviExpert 9.0 przynosi nowy wygląd, płynne przesuwanie mapy, funkcję płacenia za parkowanie z poziomu aplikacji oraz wiadomości informujące o czasie dojazdu na miejsce.

 

 

Ale ten czas mija! Od udostępnienia pierwszej wersji NaviExpert upłynęło w listopadzie 9 lat. Wersja 1.0 była dostępna na telefony z małymi ekranami i klawiszami, działała z podłączonym odbiornikiem GPS i pozwalała użytkownikom przede wszystkim wytyczać trasę i przeglądać mapę. Kolejne wersje przyniosły nowe funkcje, m.in. różne typy tras (w tym omijające korki), ostrzeżenia CB, asystenta pasa ruchu, wyszukiwanie punktów na trasie czy optymalizację tras wielopunktowych.

 

 

Dziewiąte urodziny postanowiliśmy uczcić w sposób szczególny – właśnie udostępniliśmy w Google Play najnowszą wersję NaviExpert oznaczoną numerem 9.0. Nowa wersja doczekała się płynnego przesuwania mapy (koniec ze skaczącą żabką!) oraz nowoczesnego interfejsu podążającego śladem najnowszych trendów w projektowaniu aplikacji dla systemu Android. Aplikacja zyskała stabilność oraz nowoczesny wygląd.

 

Zmiany graficzne oraz przejście na technologię OpenGL to nie jedyne nowości, jakie pojawiły się w NaviExpert 9.0. W najnowszej wersji nawigacji na telefony z Androidem udostępniliśmy informacje o strefach płatnego parkowania i możliwość płacenia za parkingi z poziomu aplikacji.

 

Dzięki współpracy ze SkyCash, funkcja jest dostępna w 30 miastach całej Polski i pozwala użytkownikom zapomnieć o konieczności odliczania drobnych, szukania parkomatów czy wracania do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy oraz przedłużyć parkowanie. Kiedy znajdujemy się w strefie płatnego parkowania w jednym z tych miast, po zakończeniu nawigacji na ekranie aplikacji pojawia się dodatkowa ikona z symbolem parkingu. Po kliknięciu w nią mamy możliwość zapłacenia za parking bez wychodzenia z samochodu. Płatność odbywa się poprzez aplikację SkyCash. Na podstawie geolokalizacji aplikacja wywołuje ekran z miastem, w którym się znajdujemy. Wybór strefy parkowania następuje natomiast po stronie użytkownika. Jeśli nie mamy zainstalowanej aplikacji – NaviExpert przeniesie nas do Google Play, byśmy mogli ją pobrać. By skorzystać z aplikacji wystarczy zarejestrować się w systemie SkyCash i doładować konto np. poprzez przelew internetowy. System SkyCash działa na zasadzie mobilnej portmonetki.

 

 

Kolejna z funkcji, która pojawia się w najnowszej wersji, przyda się nie tylko użytkownikom aplikacji, ale także... ich bliskim. Od dziś na pytanie „Kochanie, o której będziesz?” użytkownicy mają gotową, precyzyjną i bardzo wiarygodną odpowiedź. Nowa wersja niesie bowiem ze sobą funkcję wysyłania przez SMS szacowanego przez nawigację w oparciu o informacje o korkach na trasie i jej przebiegu czasu dotarcia na miejsce.

 

W ciągu 9 lat diametralnie zmieniły się możliwości telefonów komórkowych, rynek, wymagania użytkowników, możliwości bibliotek dla aplikacji mobilnych i trendy graficzne. Cieszymy się, że z okazji 9. urodzin NaviExpert możemy w Wasze ręce oddać najlepszą w historii wersję naszej aplikacji. Dynamiczny rozwój naszej aplikacji nie byłby możliwy, gdyby nie wymagająca, stale rosnąca społeczność użytkowników i nasza ambicja, by dostarczać jak najlepsze rozwiązania na rynku.

 

Komentarze   

 
-2 #28 driver 2015-03-18 13:01
Zainstalowałem Skycash ale jak na razie nie udało mi się z niego skorzystać choć próbowałem go uruchomic przy parkowaniu. Jest zawiły przy konfigurowaniu i pierwszym uruchomieniu. Za dużo się kluczy po menu. Proponuję uprościć procedury uruchamiania parkowania bo jak narazie kupienie biletu w parkomacie jest dużo prostsze niż korzystanie ze Skycash.
Cytować
 
 
-1 #27 Piotr 2015-02-27 17:39
Kiedy będzie wersja z mapami offline ?
Cytować
 
 
0 #26 Barbara Wronka 2015-01-10 17:48
8)
Cytować
 
 
-2 #25 Julian 2015-01-05 07:22
Kupiłem tą wersję 9 ale gdzie jest instr,obsługi? Jakaś afera.
Cytować
 
 
0 #24 krzysztof 2015-01-04 12:03
Nie działa mi nawigacja czarny ekran.wszystko było dobrze mój tel LG 9 jest sprawny.Moze cos w ustawieniach trzeba zmienić?Ciagle narzuca mi się aktualizacja nowej wersji,pomimo ze ja pobiorę ciagle się wyslwietla i jak mam to usunąć? Do kiedy mam abonament-jak to się sprawdza z pozycji strony Naviexperta?poz drawiam. krzysztof
Cytować
 
 
+1 #23 gregio 2014-12-16 21:26
Witam
Cytuję:
"W NaviExpert 9.0 masz możliwość płacenia z poziomu aplikacji za postój w strefach płatnego parkowania. Teraz możesz także odebrać darmową naklejkę na swoje auto, informującą o płatnościach mobilnych za parkingi.

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz formularz."
Nie pojawia się żaden formularz na fb.

pozdrawiam
gregio
Cytować
 
 
0 #22 Tomasz 2014-11-21 08:54
Cytuję Lukasz NE:
Cytuję Tomasz:
Jakaś lipna ta nowa wersja - za każdym razem jak próbuję wejść w mapę wyrzuca mnie do menu i pyta czy ma wysłać zgłoszenie :-/.


Tomasz, napisz do nas na adres na jakim urządzeniu występuje ten problem. Sprawdzimy co się dzieje.


Wersja 9.0.1 działa w porządku :-).
Cytować
 
 
+1 #21 Piotr 2014-11-20 16:24
jeżeli nie chce mi się przechodzić na GP, a potrafię zainstalować na Androidzie aplikację z getne.pl, czy będę mógł (a jak nie, to jak długo) pozostać przy starym sposobie aktualizowania i płacenia za abonament NE bezpośrednio od Was ?
Cytować
 
 
+2 #20 Arek 2014-11-17 12:45
Cytuję Lukasz NE:
Cytuję Arek:
Za SEBASTIAN:
A co z Mobilet?
Moze by tak wprowadzić łącze takze do innych aplikacji płatniczych. Jest tego trochę i w róznych miastach różne z aaplikacji mają dostep do płatności. Dając użytkownikowi wybór aplikacji płatniczej w poszczególnych miastach dostarczylibyście jeszcze bardziej elastyczne narzędzie.
No chyba, ze maja Państwo zawartą umowę na wyłączność ze skycash :-(


Póki co współpracujemy ze Skycash, ale nie wykluczamy w przyszłości nawiązania współpracy z innymi aplikacjami obsługującymi płatności za parkingi.


A jakieś bliższe deklaracje? ,,Nie wykluczamy" to bardzo odległy termin:-)
Cytować
 
 
0 #19 Lukasz NE 2014-11-14 11:56
Cytuję leszek:
Dołączę się do pytania Razmusa, jak zaktualizować NE. T-Mobile do najnowszej wersji?


Wersja dla T-Mobile otrzyma aktualizację do wersji 9.0 w późniejszym terminie.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert