Wizualizacja tras alternatywnych w NaviExpert

Wraz z najnowszą aktualizacją NaviExpert 9.1, w androidowej wersji aplikacji pojawiła się długo wyczekiwana funkcja wizualizacji przebiegu tras alternatywnych na mapie.

 

 

Od teraz podczas planowania trasy w NaviExpert do wybranego celu, na mapie pojawi się przebieg tras alternatywnych wraz z tekstowym opisem. Dodatkowo trasy są podsumowane pod względem czasu przejazdu, długości i ilości spalonego paliwa. Aktualnie każdy z użytkowników może dokonać wyboru między maksymalnie trzema trasami: rekomendowaną, najszybszą oraz ekonomiczną.

 

Należy pamiętać, że wizualizacja tras alternatywnych dostępna jest jedynie, kiedy istnieje taka możliwość. Oznacza to, że w przypadku braku alternatywnych tras, podczas planowania nie pojawią się inne opcje.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników dodaliśmy także w menu Narzędzia – Ustawienia – Ustawienia Trasy opcje pokazywania tras alternatywnych do każdej zaplanowanej trasy, pokazywania ich tylko przy planowaniu trasy przez menu Trasa oraz wyłączenia sugestii tras alternatywnych.

 

NaviExpert 9.1 poza dodaniem funkcji graficznego porównywania tras alternatywnych na mapie naprawiliśmy błędy z wersji 9.0, m.in.

 

- okazjonalne ubijanie aplikacji w tle,

- przyspieszenie przerysowywania mapy przy obrocie ekranu lub powrocie z tła,

- dociągania mapy przy jeździe z wyższą prędkością,

- chwilowego oddalania mapy między manewrami,

- kilka innych, mniejszych poprawek.

 

Najnowsza wersja NaviExpert jest już dostępna dla wszystkich użytkowników posiadających aplikację z Google Play oraz z getne.pl.

 

Komentarze   

 
+1 #11 stanley 2015-04-27 10:56
A mnie nurtuje inny temat... do bezpłatnej apki (Rysiek) dodajecie rejestrator jazdy, natomiast w płatnym systemie nawigacyjnym funkcjonalności NIE MA :sad:
Już czas zadbać o tych, którzy płacą żywą gotówką za dostęp do systemu i to od kilkunastu już lat!!
Cytować
 
 
+1 #10 Michał 2015-04-22 16:27
Cytuję Janusz:
Pozostało kilka wad :oops: do naprawienia:
1) po komunikacie o zakończeniu trasy pojawia się okno z dwoma opcjami: zakończ/kontynuuj. Wybór pierwszej oznacza zamknięcie programu, drugie, uporczywy powrót w już osiągnięte miejsce,
2) przyciski są stanowczo za małe :cry: , podpisane zbyt małymi literkami i na dodatek "chętnie" pojawiają się w obszarze ograniczonym uchwytem samochodowym,
3) apka nadal szybko drenuje baterię,
4) bardzo trudno trafić w przycisk "CB" (patrz punkt '2'), ...
5) no i ten pomarańczowy kolor, którego nie można zmienić.
Pozdrowienia,
J.

Jestem za punktem 1. Czasami jak dojeżdżam nawigacja nie trafia dokładnie w to miejsce i chcę dojechać , zaparkować trochę dalej, lub chociaż korzystać z podglądu mapy. Przydałby się możliwość przejścia do mapy za pomocą trzeciego przycisku lub coś w tym rodzaju.
Cytować
 
 
0 #9 eMeR_Manix 2014-12-31 12:20
Cytuję Krzysiek:
[quote name="Janusz"]A ja dodałbym jeszcze jedną funkcję - pozostały czas jazdy. Kiedy ktoś dzwoni z pytaniem "za ile będziesz?", nie da się wprost odpowiedzieć. Trzeba na szybko policzyć w pamięci. A wydaje mi się, że zaimplementowanie takiej funkcji nie jest jakoś strasznie skomplikowane...


Też chciałbym taką opcję.
W rzeczywistości implementacja tej funkcjonalności może być banalnie prosta i nieskomplikowan a: wystarczyłoby dodać reakcję na puknięcie palcem w przewidywaną godzinę dojazdu, która powodowałaby wyświetlenie w tym samym miejscu pozostałego czasu. Powrót do poprzedniego wyświetlania mógłby następować automatycznie po pewnym czasie, albo po kolejnym pyknięciu (co powinno być przełączalne w opcjach).
Cytować
 
 
+3 #8 Wojtek 2014-12-29 18:44
Cytuję maciej:
mnie brakuje łatwego - 1-2 przyciśnięcia/ ustanawiania nowego punktu na podstawie ...aktualnych wskazań GPS. kiedyś to było, a teraz skomplikowano. ta opcja powinna być w ULUBIONE tak jak kiedyś!!!


Fakt, to strasznie upierdliwe. Przesiadlem sie z Garmina, gdzie dotkniecie ikonki pojazdu powodowalo wywolanie menu zapisu punktu do Ulubionych. To wg mnie najlepsze i najprostsze rozwiazanie. Chetnie zobacze w nowej wersji ;)
Cytować
 
 
+3 #7 Krzysiek 2014-12-21 08:07
Cytuję Janusz:
A ja dodałbym jeszcze jedną funkcję - pozostały czas jazdy. Kiedy ktoś dzwoni z pytaniem "za ile będziesz?", nie da się wprost odpowiedzieć. Trzeba na szybko policzyć w pamięci. A wydaje mi się, że zaimplementowanie takiej funkcji nie jest jakoś strasznie skomplikowane...

Jak dla mnie to zbędny dodatek który zajmie miejsce na ekranie. Jak nie jesteś w stanie powiedzieć o której będziesz? W rogu (prawym górnym) masz czas z telefonu (aktualny) a zaraz pod nim sugerowany czas dojazdu w oknie nawigacji. I co tu więcej chcieć? Widzisz że jest 14:00 a ty masz czas dojazdu 14:37 to to aż takie wyzwanie żeby policzyć ten czas przybycia? A jak nie to odpowiedz komuś co się zapyta o której będziesz, że o np.14:37 tak jak wskazuje nawigacja (sugerowany czas dojazdu). I jeżeli masz problem z liczeniem to sobie policzy zainteresowany. A tak na poważnie nie róbmy z siebie kalek umysłowych.
Cytować
 
 
-4 #6 Janusz 2014-12-20 22:12
A ja dodałbym jeszcze jedną funkcję - pozostały czas jazdy. Kiedy ktoś dzwoni z pytaniem "za ile będziesz?", nie da się wprost odpowiedzieć. Trzeba na szybko policzyć w pamięci. A wydaje mi się, że zaimplementowan ie takiej funkcji nie jest jakoś strasznie skomplikowane.. .
Cytować
 
 
0 #5 Dariusz 2014-12-20 18:42
Rozumiem ze nie zawsze sie dostanie alternatywna trase bo ja jakos ostatnio po przeliczeniu dostaje jedna trase choc kiedys dostawalem 2 do wyboru ale tylko tekstowa a nie jak tu na obrazkach
Cytować
 
 
+1 #4 Piotr 2014-12-20 07:07
Czy NaviExpert długo jeszcze będzie mnie karał za to że używam wersji z Plusa (to samo tyczy się pewnie Orange i D-mobile)?
Zainstalowana wersja 8.7 jest aktualna i nie mam możliwości korzystania z 9.1 - choć bardzo bym chciał :P
Cytować
 
 
+2 #3 maciej 2014-12-19 22:11
mnie brakuje łatwego - 1-2 przyciśnięcia/ ustanawiania nowego punktu na podstawie ...aktualnych wskazań GPS. kiedyś to było, a teraz skomplikowano. ta opcja powinna być w ULUBIONE tak jak kiedyś!!!
Cytować
 
 
+7 #2 Krzysiek 2014-12-19 21:32
Używam tej nawigacji od 3 lat. Najlepsza jaką miałem i mam. Testowałem wszystkie Sygic, AutoMapa, TomTom, Yanosik, Googlemaps i inne. Żadna nie daje takiego komfortu jazdy. Jakieś tam pierdoły typu - małe literki czy uchwyt coś zasłania - u mnie nie występują. Telefon z dużym wyświetlaczem i porządny uchwyt a nie jakaś popelina.I wady znikają. Posiadam w aucie navigację Discovery Media (aktualizacja 12.2015) - tragedia (koszt aktualizacji ok 750zł na 3 lata). Na Nawieksperta zazwyczaj narzekają ci co nie mają kasy na abonament i internet(w telefonie). Najlepiej wszystko za darmo. Ciekawe czy zainteresowani robili by coś za darmo dla innych. Dla mnie poważnym minusem jest brak własnej bazy danych na koncie z przebytymi km i czasem. Brak możliwości eksportu ulubionych miejsc. I mam jeszcze pomysł na coś co poprawi skutecznie wyeliminować błędnie klikane i powielane fotoradary których na drodze nie ma (akurat w tym kierunku co jedziemy).
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert