NaviExpert bardziej towarzyski

Najnowsza wersja nawigacji NaviExpert 9.2 jest już dostępna w Google Play. Znajdziemy w niej m.in. nowe zakładki: statystyki, mój profil z możliwością zdefiniowania nicka oraz opcję połączenia się z portalem Facebook.

 

 

Od dziś podróżując z nawigacją NaviExpert na Androida, możemy zbierać punkty za przejechane kilometry, zgłoszone przez nas ostrzeżenia CB, a także otrzymywanie podziękowań od innych kierowców. Po co to wszystko?

 

Po to, by jeszcze bardziej aktywizować użytkowników do częstszego korzystania z aplikacji. W przypadku NaviExperta zasada jest bowiem prosta - im więcej osób podróżuje z nawigacją, tym lepiej ona działa! Dotyczy to zarówno danych trafficowych, wykorzystywanych do omijania korków, jak i zgłoszeń CB informujących m.in. o fotoradarach i kontrolach drogowych. Zdobyte punkty w aplikacji przekładają się na pozycję w rankingu. Możemy więc porównać się z innymi użytkownikami NaviExperta, a dzięki Facebookowi, także z naszymi znajomymi. Chcemy się pochwalić liczbą zdobytych punktów? Żaden problem: najnowsza wersja NaviExperta pozwoli udostępnić wyniki na facebookowej tablicy.

 

Wprowadzanie do aplikacji mechanizmów znanych ze świata gier - tzw. grywalizacja - zwiększa zaangażowanie użytkowników. To udowodnione. Lubimy ze sobą konkurować, lubimy się wzajemnie porównywać i lubimy się chwalić. Od dziś NaviExpert to umożliwia. Są osoby, które mają zainstalowaną w swoim telefonie aplikację, ale korzystają z niej tylko przy okazji dalszych podróży. Tymczasem motywacja w postaci zdobycia punktów i możliwość zmierzenia się z kimś skłania je do tego, by częściej włączały nawigację. Część z nich dopiero wówczas orientuje się, że... warto jeździć z nią po mieście, bo ona rzeczywiście omija korki!

 

 

Elementy, które pojawiły się w NaviExpert przy okazji ostatniej wersji to kolejny krok wpływający na aktywizację społeczności aplikacji. Cały czas działa program lojalnościowy Przedłuż sobie, bazujący na tym, że każda godzina przejechana z NaviExpert wraca do użytkownika w postaci pięciu godzin, które sumują się w ramach dodatkowego, darmowego abonamentu NaviExpert Extra.

 

Czy nagradzanie punktami użytkowników za np. zgłoszenia nie będzie ich skłaniać do tego, by zgłaszać ich coraz więcej, tylko po to, by awansować w rankingu? Na pozycję w rankingu mają wpływ nasze zgłoszenia, ale przede wszystkim to, czy dużo jeździmy. Jednocześnie wdrożyliśmy szereg mechanizmów antyspamowych, by zabezpieczyć się przed celowym „nabijaniem punktów”.

 

Komentarze   

 
-2 #21 Max 2015-03-26 10:50
Chyba zatrudniliście ostatnio niedorozwojów. A było tak dobrze. Rywalizacja? Między kierowcami? Żenada. Może dodacie kto najdłużej bez odpoczynku przejedzie? I wtedy się pozabijamy na drogach z przemęczenia. A co z iOS? Na moje pytania odpowiadacie, że pracujecie - ale kasę bierzecie od nas. Może zamiast angażować czas w jakieś rywalizacje zajmijcie się iOS!
Cytować
 
 
+1 #20 Marek 2015-03-18 13:53
Czy uzyskane punkty otrzymamy jakiś bonus przy zakupie lub dodatkowe przedłużenie abonamentu? Czy to tylko zabawa?
Cytować
 
 
+6 #19 Przemek 2015-03-11 20:39
Niestety muszę przyznać rację moim poprzednikom.Ja również uważam,że nawigacja powinna być,wyłącznie przeznaczona do sprawnego działania i na tym polu powinno się przede wszystkim skupić. :sad:
Cytować
 
 
+1 #18 Kierowca 2015-03-11 13:21
sama idea, założenia i pomysł nie jest zły. Tylko czy takie rozwiązanie w przyszłości nie przyniesie wam więcej strat niż zysków, hm?
Ludzie! Kierowcy nie potrzebują rywalizacji między sobą. chcecie zepsuć niezły produkt
Cytować
 
 
+2 #17 Roman Mazur 2015-03-11 11:38
Zamiast dodać dostępną w "Ryśku" opcję nagrywania to jakieś bzdety dodajecie.
Jak bym chciał żeby mnie NSA śledziło to bym aplikację Facebooka zainstalował.
Cytować
 
 
+2 #16 Agnieszka_S 2015-03-11 10:08
robicie zabawkę jak yanosik z "tymi" punktami...
Cytować
 
 
+3 #15 Ireneusz 2015-03-11 08:59
z całym szacunkiem dla dzieci, ale punkty są dobre dla dzieciaków. W tym miejscu potrzebuje nawigacji. :-? :-? :-?
Cytować
 
 
+8 #14 Lipiec 2015-03-10 14:27
Już jest problem z jakością zgłoszeń. Za chwilę zrobi się z tego jeden wielki SPAM!
Cytować
 
 
+5 #13 Man 2015-03-10 14:23
Z taką funkcją nawigacja staje się bezużyteczna dla mnie. Z profesjonalnego urządzenia zrobiliście zabawkę...
Cytować
 
 
+8 #12 Miqel 2015-03-10 13:33
widzę że Navi Expert idzie w ślady yanosika zamiast skupić się na ważnych rzeczach!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert