NaviExpert 2.4 już dostępny w App Store

Wizualizacja tras alternatywnych, ekran HUD czy głos Geralta – to tylko niektóre z nowości, jakie znalazły się w aktualizacji NaviExpert do wersji 2.4 na systemie iOS.

 

 

Planowanie trasy od teraz jest jeszcze łatwiejsze, dzięki wizualizacji tras alternatywnych na mapie. Jeżeli tylko są one dostępne, NaviExpert wyświetli na mapie przebieg trasy rekomendowanej, najszybszej czy ekonomicznej. Dzięki temu łatwiej będziecie mogli podjąć decyzję, którą trasą najwygodniej Wam będzie dojechać do wybranego celu.

 

W nocy z pewnością warto wypróbować ekran HUD, który dzięki odbiciu lustrzanemu prezentuje na przedniej szybie informacje o najbliższym manewrze, odległości do niego, a także obowiązujące na danym odcinku ograniczenie prędkości oraz aktualną prędkość pojazdu.

 

Teraz także będziecie mogli wybrać głos lektora, który będzie Wam towarzyszył w trakcie podróży. Urszula, Elżbieta, Piotr oraz… Geralt zawsze poprowadzą Was do celu :)

 

Ale to nie wszystko, pełną listę zmian znajdziecie poniżej.

 

Nowości:

 

* graficzna prezentacja tras alternatywnych na mapie

* ekran HUD, który odbija się w przedniej szybie samochodu – sprawdź go w trakcie jazdy po zmroku!

* możliwość wyboru głosów lektorów, w tym Wiedźmina Geralta z Rivii

* rysowanie trasy dwoma liniami, poprawiające widoczność danych o natężeniu ruchu drogowego

* opcja wysyłania czasu dojazdu poprzez SMS

* zapisywanie planów tras – nowa zakładka Trasy na głównym ekranie

* możliwość dodawania emoji do nazw ulubionych

 

Poprawki:

 

* poprawa czytelności czcionek

* poprawa wyświetlania czasu dojazdu w trybie 24h

* poprawa kolejności opcji w menu nawigacji

* inne drobne poprawki

 

Najnowszą wersję NaviExpert możecie pobrać już z App Store.

 

Komentarze   

 
0 #7 Piotr 2015-08-25 01:07
- Podsumowując
program bardzo niedopracowany a do tego drogi jak na rozwiązania które zastosowano. Póki coś się nie zmieni - stanowczo nie polecam.

Póki co używam - zapłaciłem, i korki w mieście nadal dość trafnie typuje ale zaznaczam że poruszam się dość znanymi sobie szlakami
ale nie wyobrażam sobie wyjazdu z obecną formą programu w nieznany, daleki obszar.
Cytować
 
 
0 #6 Piotr 2015-08-25 01:06
- program mocno też rozczarowuje szybkością działania w rekalkulacji trasy - po zjechaniu z tej pierwotnie wyznaczonej program tak długo się zastanawia nad wyznaczeniem nowej, że gdybym jechał w bardziej skomplikowanym obszarze i do tego nieznanym to z pewnością przeoczyłbym potrzebny manewr. Głoś przemiło mnie informuje o podróży w złym kierunku a potem spora irytująca zwłoka (zasięg sygnału GS w tym czasie doskonały). Nawigacja "myśli" stanowczo za długo - w tym czasie zdarza się przejechać 2, 3 skrzyżowania na zielonej fali a dopiero pada propozycja innej trasy. Wersja na Android robi to zdecydowanie szybciej, dając większe poczucie pewności (co uwzględniając zlepek graficzny ulic o którym było powyżej) nie daje szans wersji na iOS.
Cytować
 
 
0 #5 Piotr 2015-08-25 01:06
- w menu nawigacji po wyznaczeniu trasy - funkcja "opis trasy" dająca pogląd na odległość, zdarzenia drogowe, czas dojazdu etc. jest na dalekim miejscu, tak że trzeba przewijać ekran aby dostać się do tej funkcji? To przecież jedna z podstawowych informacji, jakie są użyteczne do zapoznania się po zaplanowaniu trasy. Na Androidzie jest to uwzględnione w pierwszej kolejności
Cytować
 
 
0 #4 Piotr 2015-08-25 01:05
Android pokazuje wszystko czytelnie- każda z dróg rozrysowana jest oddzielnie a jej szerokość jest adekwatna do kategorii. Przejechałem z tamtą wersją wiele kilometrów w trasie i miastach i niezwykle rzadko miałem wątpliwości w który zjazd skręcić (cały czas mowa o skrzyżowaniach gdzie są więcej niż 2 drogi). W wersji iOS pętle, ślimaki, bądź zbiegające się w danym punkcie jezdnie są jednym zbitkiem kresek i krzywizn gdzie nie wiadomo nawet które z nich są dla naszego kierunku jazdy a które dla przeciwnego. Jest graficzny asystent pasa. Ale trudno mu ufać na 100% i jest również tak blady na tle jeszcze bardziej buro-szarej mapy że na ekranie naprawdę niewiele widać zwłaszcza podczas jazdy gdzie nie ma czasu na analizę mapy.
Cytować
 
 
0 #3 Piotr 2015-08-25 01:05
- kolorystyka mapy jest mało kontrastowa i czytelna. Jezdnie na nawet mało skomplikowanych skrzyżowaniach zlewają się ze sobą. Źle dobrano rysowanie konturów drogi. Gdybym nie znał skrzyżowań to z nawigacją na iOS bym się pogubił w który zjazd czy odnogę skręcić chyba że udałoby się wybrać właściwy skręt na chybił trafił.
Cytować
 
 
0 #2 Piotr 2015-08-25 00:57
- nie dość, że wersja na iOS (najnowsza wersja to w tej chwili 2.4.11) jest droższa to program wizualnie jest siermiężny i taki "mysi. Szata graficzna nieprzejrzysta, menu mdłe, bure i zlewające się. Kolorystyka na ekranie kojarzy mi się z czymś zakurzonym, nieświeżym, kto wpadł na pomysł innej kolorystyki niż na Androidzie?
Cytować
 
 
0 #1 Piotr 2015-08-25 00:56
- zdecydowany minus za brak możliwości przeniesienia licencji - co zmusiło mnie ponownego kosztownego zakupu mimo ważnego abonamentu na Android
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert