Zamknięta droga nr 958. Poważne utrudnienia na trasie Kraków - Zakopane

Dziś został zamknięty przejazd kolejowy między Chabówką a Rabą Wyżną, co zablokowało ten odcinek drogi dla samochodów. W drodze do Zakopanego trzeba szukać kolejnych objazdów.

 

 

Już w czerwcu ze względu na zły stan techniczny na moście w Białym Dunajcu znajdującym się na trasie popularnej Zakopianki wprowadzono ruch wahadłowy. Jak można było się spodziewać, spowodowało to spore korki w obu stronach, dlatego kierowcy by uniknąć czekania w kolejce na przejazd mostem wybierali alternatywne trasy.

 

Jedną z nich dla kierowców z Krakowa podróżujących w południowym kierunku i chcących uniknąć przejazdu Zakopianką była trasa prowadząca przez Chabówkę, Rabę Wyżną i Czarny Dunajec. To właśnie tędy prowadził główny objazd z Krakowa do Zakopanego. Teraz ten objazd się wydłuży ze względu na zamknięcie przejazdu kolejowego pomiędzy Chabówką a Rabą Wyżną. Odcinek między tymi miejscowościami jest nieprzejezdny dla samochodów.

 

Jak dojechać do Zakopanego bez korków?

 

Aby uniknąć stania w korkach zarówno jadąc do Zakopanego, jak i wracając ze stolicy Tatr, mamy możliwość wybrania alternatywnych tras. Aby uniknąć odcinka Chabówka – Raba Wyżna jadąc z Krakowa możemy obrać kurs za Rabką-Zdrój na Jabłonkę i Czarny Dunajec by dojechać do Zakopanego.

 

 

Chcąc uniknąć stania na moście w Białym Dunajcu wyjeżdżając z Zakopanego w Poroninie warto skręcić w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej i dalej jechać przez Białkę Tatrzańską do Nowego Targu.

 

 

Zarządcy dróg nie ułatwiają życia kierowcom nawet pod koniec okresu wakacyjnego, dlatego najpewniejszym sposobem na uniknięcie stania w wielokilometrowych korkach będzie zaufanie nawigacji online. NaviExpert analizuje aktualną sytuację drogową i wyznacza trasy omijające korki. W zależności od dnia i godziny trasa może być różnie wyznaczana, dlatego nie warto jeździć na pamięć, a omijać korki zawodowo z włączonym NaviExpertem :)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert