Nowe drogi ekspresowe. Sprawdź gdzie powstaną [MAPA]

GDDKiA ogłosiła przetargi na budowę nowych fragmentów dróg S3, S7 i S51. Do końca 2013 roku na ekspresówki ma zostać przeznaczone 35 mld zł, a w planach już jest rozbudowa sieci dróg wykorzystująca środki unijne przeznaczone na lata 2014-2020.

 

 

W tym roku ogłoszono już przetargi na budowę 23 odcinków dróg ekspresowych o łącznej długości około 290km. Do końca 2013 roku w planach jest jeszcze ogłoszenie przetargów na kolejne 25 odcinków, które mają zostać zrealizowane ze środków pochodzących z programów operacyjnych Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Większość z tych inwestycji ma zostać zakończona do 2017 roku.

 

Ogłoszone w tym tygodniu przetargi dotyczą ponad 80 kilometrów nowych dróg ekspresowych S51, S3 oraz S7.

 

S51 Olsztyn-Olsztynek

 

Nowa inwestycja na trasie Olsztyn-Olsztynek przewiduje budowę dwujezdniowego odcinka drogi ekspresowej S51 wraz z remontem wybranych lokalnych dróg oraz powstaniem niezbędnej przydrożnej infrastruktury, dzięki czemu Olsztyn będzie miał łatwy dostęp do krajowej sieci dróg ekspresowych. Trasa rozpocznie się za skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1370N w Tomaszkowie, a zakończy w okolicy miejscowości Ameryka, na styku z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51. Budowa nowego odcinka ma ruszyć w połowie 2014 roku.

 

S7 obwodnica Radomia

 

Nowej obwodnicy doczekają się mieszkańcy Radomia. Włączona do trasy drogi ekspresowej S7 obwodnica ma mieć dwie dwupasmowe jezdnie wraz z pasem awaryjnym, a równolegle do obwodnicy mają powstać drogi serwisowe umożliwiające komunikację ruchu lokalnego. Wjazd na obwodnicę dostępny będzie na węzłach: Radom Północ, Radom Zachód, Wolanów oraz Radom Południe.

 

S3 Lubin-Legnica oraz Kaźmierzów-Lubin

 

W dalszym ciągu prowadzona jest rozbudowa drogi S3, która docelowo ma łączyć porty Świnoujście-Szczecin z granicą z Czechami. Ogłoszone przetargi dotyczą budowy odcinka od węzła Lubin Południe do węzła Legnica oraz odcinka od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Południe. Dodatkowo planowane jest powstanie węzłów drogowych umożliwiających wjazd na drogę S3: Nowa Sól Południe, Nowe Miasteczko, Gaworzyce, Drożów, Potoczek, Kaźmierzów, Polkowice, Lubin Północ, Lubin Zachód, Lubin Południe, Legnica Północ, Legnica Zachód.

 

Na liście zabrakło przetargów na drogę S19 między Lublinem i Rzeszowem, S5 z Gniezna do Bydgoszczy oraz S6 ze Szczecina do Trójmiasta. Nie ma też autostrad ze względu na to, że A1 na Śląsk nie będzie budowana przez GDDKiA, natomiast decyzja w sprawie A2 na wschód od Warszawy wciąż nie zapadła.

 

Mapę planowanych inwestycji drogowych w pełnej rozdzielczości znajdziecie tutaj.

 

Źródło: GDDKiA, Dziennik Gazeta Prawna

 

Komentarze   

 
0 #3 site 2015-04-19 20:13
Appreciating the dedication you put into your blog and in depth information you present.
It's good to come across a blog every once in a while that
isn't the same old rehashed information. Wonderful
read! I've bookmarked your site and I'm adding your
RSS feeds to my Google account.
Cytować
 
 
0 #2 GregOld68 2013-11-02 13:29
W Polsce nie potrzeba drogich autostrad, "eski" są wystarczająco dobre i bezpieczne.
Cytować
 
 
0 #1 GregOld68 2013-11-02 13:22
Brakuje połączenia z Białegostoku do Olsztyna. Dojazd jest fatalny.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert