Podsumowujemy 2014 rok

Jak ten czas leci… W tym roku będziemy obchodzić nasze 10 urodziny! Mamy ambitne plany i nie zamierzamy zwalniać tempa rozwoju naszych aplikacji. Minione 12 miesięcy były dla nas pod tym względem przełomowe. Przypomnijmy sobie, jakie najważniejsze zmiany dla użytkowników NaviExpert przyniósł 2014 rok.

 

 

 

Pierwsze kroki w 2014 roku

 

Początek roku rozpoczęliśmy od aktualizacji wersji NaviExpert dla systemów iOS i Windows Phone. Poprawki, dodatkowe funkcje znane z Androida, których brakowało w pozostałych systemach, optymalizacja działania... Wiemy, że to zaledwie mały krok i jeszcze sporo pracy przed nami, ale możecie być spokojni – nie zamierzamy zaniedbywać żadnego z trzech głównych systemów operacyjnych.

 

Marzec stał pod znakiem wersji NaviExpert 8.5 dla systemu Android, która na pierwszy rzut oka niewiele różniła się od poprzednich wersji. Jedną z ważniejszych zmian było wprowadzenie pamięci podręcznej mapy, dzięki czemu zminimalizowaliśmy ryzyko braku map otoczenia w trakcie trwania nawigacji w kraju i za granicą. Dużo rzeczy w tej wersji zmieniło się głównie „pod maską” aplikacji, dzięki czemu mogliśmy lepiej pracować nad kolejnymi aktualizacjami i przygotować się na wdrożenie większych zmian, nie tylko odświeżając nasze logo :)

 

Maj i narodziny Ryszarda

 

Mało kto o tym wiedział wcześniej, ale poza pracami nad rozwojem NaviExpert, równolegle spędziliśmy dużo czasu nad naszym tajnym projektem, by w maju udostępnić wszystkim Ryśka. Pomysł pojawił się dużo wcześniej, jednak dopiero w 2014 roku postanowiliśmy dokończyć aplikację antyradarową, nasz darmowy ostrzegacz, który nie tylko będzie użyteczny, ale korzystanie z niej po prostu da radość, rozbawi, rozładuje złość, której dostarcza poruszanie się po naszych drogach. Bo przecież w jeździe chodzi o to, aby czerpać z niej radość. Aplikacja jest dostępna na trzech głównych systemach operacyjnych: Android, iOS, Windows Phone.

 

Premierze Ryśka towarzyszyło także jeszcze jedna ważna premiera. Do jednego z podstawowych wyróżników aplikacji NaviExpert, jakim była autorska technologia Community Traffic pozwalająca omijać korki, a tym samym oszczędzać czas i pieniądze użytkowników, dołączyła kolejna, unikalna technologia – Community CB. Jej opracowanie, a następnie wdrożenie, w znaczący sposób poprawiło jakość aplikacji i wywołało zadowolenie użytkowników także na polu ostrzeżeń o fotoradarach, kontrolach drogowych czy wypadkach.

 

Przypominamy, że dzięki tej właśnie technologii NaviExpert, w odróżnieniu od swoich konkurentów, wykorzystuje ostrzeżenia o zdarzeniach na drodze (fotoradary, kontrole drogowe, nieoznakowane patrole, wypadki etc.) zgłaszane nie tylko przez swoich użytkowników, ale także z moderowanych i weryfikowanych zgłoszeń pochodzących:

- od użytkowników aplikacji Rysiek,

- z nasłuchu tradycyjnego CB radia,

- z monitoringu radia i internetu.

 

Z nowej technologii korzystają użytkownicy zarówno aplikacji NaviExpert, jak i darmowego ostrzegacza Rysiek. Zaledwie po 1,5 miesiąca obecności na rynku technologia Community CB została przetestowana przez dziennikarzy tygodnika Motor, a kilka tygodni później przez dziennikarzy serwisu Lokalizacja.info. Obydwa testy potwierdziły, że ostrzeżenia CB w aplikacjach NaviExpert i Rysiek są najlepsze na rynku.

 

Wakacje – a my wciąż na pełnych obrotach

 

Wakacje to dla wielu czas urlopów i wyjazdów. Dla nas to jednak czas wytężonej pracy. W lipcu uruchomiliśmy nasz nowy portal mapowy traffic.naviexpert.pl, który zastąpił serwis korkosfera.pl. Nowa odsłona naszego portalu mapowego to ewolucja tego, z czego do tej pory mogliście korzystać pod adresem korkosfera.pl. Nie zabrakło więc wyszukiwarki adresów, planowania trasy i wysyłania jej do aplikacji NaviExpert, podglądu natężenia ruchu drogowego czy sprawdzania lokalizacji bieżących remontów i robót drogowych. A do tego odświeżyliśmy interfejs graficzny, zwiększyliśmy widoczny obszar mapy, usprawniliśmy działanie portalu, a także zapewniliśmy lepsze wsparcie dla urządzeń mobilnych.

 

W lipcu wprowadziliśmy także na stałe program lojalnościowy „Przedłuż sobie”, dzięki czemu za każdą godzinę przejechaną z włączoną aplikacją każdy użytkownik otrzymuje 5 godzin darmowego abonamentu. Zebrane godziny kumulują się w pakiecie NaviExpert Extra, który można wykorzystać po wygaśnięciu ważności aktualnego abonamentu. Dzięki programowi znacznie zwiększyła się aktywność użytkowników, którzy jeszcze chętniej korzystają z aplikacji - także na trasach, które doskonale znają. To z kolei przekłada się na stałą poprawę jakości danych o ruchu drogowym, wykorzystywanych do wytyczania tras omijających korki i aktualności ostrzeżeń CB o zdarzeniach na drodze.

 

Wrzesień pod znakiem Komiwojażera

 

Przełom sierpnia i września to premiera naszej nowej usługi Komiwojażer przeznaczonej dla najbardziej wymagających kierowców, którzy codziennie muszą dotrzeć w kilkanaście punktów w określonym czasie. Dzięki optymalizacji tras wielopunktowych, aplikacja NaviExpert umożliwia optymalizowanie kolejności odwiedzanych punktów na trasach wielopunktowych nie tylko w oparciu o odległości między nimi oraz aktualne dane o ruchu drogowym, ale także z uwzględnieniem określonego przez nas czasu, jaki planujemy spędzić w danym punkcie oraz przedziału czasu, w jakim musimy do danych miejsc dotrzeć.

 

Rewolucja w ostatnim kwartale

 

Druga połowa roku ubiegła także nad intensywnymi przygotowaniami do obchodów naszych dziewiątych urodzin. A jak świętować to razem z Wami, dlatego też w listopadzie wydaliśmy długo wyczekiwaną wersję NaviExpert 9.0 na system Android. To była rewolucja w zakresie wyglądu i płynności aplikacji. Wdrożyliśmy technologię OpenGL, dzięki czemu NaviExpert korzysta z płynnego przesuwania mapy w trakcie nawigacji, co znacznie zwiększa komfort użytkowania aplikacji. Solidnego liftingu doczekała się szata graficzna, dzięki czemu udało nam się stworzyć nowoczesny interfejs podążający śladem najnowszych trendów w projektowaniu aplikacji dla systemu Android.

 

To jednak nie wszystko, bowiem w 9.0, dzięki integracji ze SkyCash, informacje o strefach płatnego parkowania i możliwość płacenia za parkingi są teraz dostępne z poziomu aplikacji. Funkcja jest dostępna w 30 miastach całej Polski i pozwala zapomnieć o konieczności odliczania drobnych, szukania parkomatów czy wracania do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy oraz przedłużyć parkowanie.

 

Kolejna z funkcji, która pojawia się w wersji 9.0, przyda się nie tylko użytkownikom aplikacji, ale także... ich bliskim. Wraz z jej wprowadzeniem na pytanie „Kochanie, o której będziesz?” użytkownicy mają gotową, precyzyjną i bardzo wiarygodną odpowiedź. NaviExpert niesie bowiem teraz ze sobą funkcję wysyłania przez SMS szacowanego przez nawigację, w oparciu o informacje o korkach na trasie i jej przebiegu, czasu dotarcia na miejsce.

 

Końcówka roku to także wydanie wersji NaviExpert 9.1 z długo wyczekiwaną funkcją wizualizacji wraz z tekstowym opisem przebiegu tras alternatywnych m.in. liczbą kilometrów, czasem podróży, a także szacowanym zużyciem paliwa, która pojawia się podczas wytyczania trasy.

 

Aktualizacji doczekał się także Rysiek, który od teraz nie tylko widzi misie, ale i… nagrywa misie. W wersji 2.0 dodaliśmy funkcję wideorejestracji, za pomocą której możecie nagrywać filmy z drogi bez konieczności zakupu innego urządzenia. Do tej pory Rysiek funkcjonował przede wszystkim jako antyradar. Od dziś jego zastosowanie znacznie się rozszerza, niemniej idea towarzysząca aplikacji od samego początku pozostaje jak najbardziej aktualna: Rysiek – teraz już niemal w dosłownym znaczeniu – widzi misie i inne przeszkody na drodze.

 

Rok 2014 to był dla nas bardzo dobry okres i mamy nadzieję, że dla Was również. Teraz jednak czekają przed nami kolejne wyzwania, realizacja kolejnych projektów oraz nieustanny rozwój naszych aplikacji i dążenie do doskonałości. Zostańcie z nami!

 

Komentarze   

 
0 #8 ANDRZEJ 2015-01-28 15:43
W końcu nawigacja godna polecenia.Dział a doskonale. :lol:
Cytować
 
 
+1 #7 bARTEK 2015-01-22 21:22
Posiadam kilka sztuk nawigacji różnych producentów, jednak NaviExpress jest na prawdę jedna z najlepszych
Cytować
 
 
0 #6 KrzysioR 2015-01-21 16:38
Dobra ale za droga!!!
Cytować
 
 
+1 #5 Max 2015-01-20 21:36
tylko przejście do google play i uporczywe "zachęcanie" klientów z getne do przejścia za 2,99 zł to porażka. i też brak promocji na getne to traktowanie tych klientów jako klientów drugiej kategorii - to też wielki minus.
Cytować
 
 
+1 #4 edward 2015-01-18 10:45
witam
sporo jestem w trasie,NaviExpe rt jest rewelacją prowadzi pod same drzwi.
Cytować
 
 
+2 #3 Krzysiek 2015-01-17 09:52
Marek widzę że nie za wiele jeździsz i nie za wiele wiesz. Pokaż mi odpowiednik tej nawigacji. Jedynie to może SYGIC podskoczyć. Ja testowałem wiele nawigacji. Jeździłem do tego samego celu z włączonymi dwoma (w telefonie, stacjonarna i w aucie - Discovery Media gdzie aktualizacja kosztuje 750zł) I żadna nie poprowadziła tak jak Naviexpert. Masz funkcję wysłania swej pozycji do drugiego użytkownika itd. Mnie się wydaje że wyznacznikiem dla ciebie jest to że nie można tego spiracić jak AutoMapy i innych wynalazków. Każdemu co poleciłem tą właśnie nawigację był bardzo zadowolony. A i zapomniałem musisz mieć ten internet włączony a to też kosztuje. No wiesz, nie dla wszystkich wszystko.
Cytować
 
 
-2 #2 Marek 2015-01-16 18:15
Nawigacja roku? Zdecydowanie nie! Ciagle tylko czytam, cóż takiego jest w NaviExpert na Androida.
Wydaje mi się, ze użytkownicy systemu iOS powinni tą nawigacje mieć za 1/3 ceny lub jeszcze taniej. Albo przesiąść się na nawigacje konkurencji i tam głosować na nawigacje roku.
Cytować
 
 
+8 #1 Mateusz 2015-01-13 14:44
Widać, że Wasza nawigacja naprawdę się rozwija. Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolony, a każda aktualizacja rzeczywiście poprawia jakość nawigacji. Pozdrawiam!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert