Zwiększamy bezpieczeństwo z Akademią Auto Świat

Dopóki nie umiesz prowadzić odpowiedzialnie, nie umiesz prowadzić – głosi przesłanie kampanii społecznej „Godzina jazdy na wózku inwalidzkim”.

 

 

Kampanię społeczną „Godzina jazdy na wózku” promuje spot przedstawiający reakcje kursantów szkoły nauki jazdy, którzy po placu manewrowym poruszają się na wózku inwalidzkim. Autorzy stawiają pytanie - ile godzin jazdy musi odbyć kursant, aby nauczyć się odpowiedzialnej jazdy? Być może wystarczającym mogłaby okazać się godzina jazdy, nie samochodem, a właśnie wózkiem inwalidzkim.

 

Do tego pomysłu przekonują twórcy kampanii, chcąc w ten sposób skłonić przyszłych kierowców do refleksji oraz zainicjować debatę publiczną na temat systemu szkolenia kierowców oraz jego przełożenia na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

 

Skąd pomysł?

 

Według raportu Komendy Głównej Policji, w 2016 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5800 wypadków (o 240 więcej niż w roku ubiegłym), w których zginęły 542 osoby, a prawie 8 tys. zostało rannych. Przyczyny? Młode osoby często cechuje brak pokory, który w połączeniu z wysokim mniemaniem o własnych umiejętnościach prowadzi do tragicznych konsekwencji.

 

Dla większości młodych osób prawo jazdy to przepustka do wolności, niezależności, prawdziwy symbol dorosłości. De facto ten dokument to jedynie potwierdzenie zdania egzaminu ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wykonania kilku prostych zadań egzaminacyjnych. Fakt zdobycia uprawnień do kierowania samochodem nie oznacza, że jest się dobrym kierowcą – przyznaje Paweł Tomaszek, dyrektor Akademii.

 

Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim kierowca myślący i mający na uwadze siebie, pasażerów oraz pozostałych użytkowników drogi.

 

Dodajmy, że “Godzina jazdy na wózku” jest częścią kampanii AutoAsertywni, edukacyjnego programu zainicjowanego przez Akademię Auto Świat.

 

NaviExpert natomiast jest partnerem Akademii Auto Świat – nie tylko rozdaje licencje nawigacyjne kursantom, ale także wspiera ich swoim rozwiązaniem telematycznym – NaviExpert Telematics, w które wyposażone są „L-ki”.

 

 

Komentarze   

 
0 #1 Rakhiinindia.in 2017-08-08 14:55
I found this post very good and full of information that helps us very much, thank you for posting the information you have given and sharing with us. Hope you will continue to post full information like this Thank you.

http://www.rakhiinindia.in/cake-delivery-in-ghaziabad.html ,

http://www.rakhiinindia.in/cake-delivery-in-faridabad.html ,

http://www.rakhiinindia.in/cake-delivery-in-dehradun.html
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert