Zwycięstwo Ryśka w teście Lokalizacja.info oraz uznanie redaktorów serwisu DobreProgramy.pl

Przeprowadzone niedawno przez redakcję Lokalizacja.info oraz DobreProgramy.pl testy skuteczności najpopularniejszych na naszym rynku aplikacji antyradarowych potwierdzają, że kierowcy podróżujący z naszymi aplikacjami - tak z Ryśkiem, jak i z NaviExpertem – korzystają z najlepszych na polskim rynku ostrzeżeń CB!

 

 

Czytaj więcej...

Najlepsza aplikacja ostrzegająca o fotoradarach

Jaka jest najlepsza aplikacja ostrzegająca o fotoradarach? Dziennikarze tygodnika Motor postanowili to sprawdzić i przetestowali kilka programów z informacjami o fotoradarach na trasie. Efekt? NaviExpert był bezbłędny.

 

Test nawigacji w tygodniku MotorTest nawigacji w tygodniku Motor

 

Czytaj więcej...

Zapomnij o jeżdżeniu „na pamięć”!

Wakacyjny Poradnik NaviExpert

Miesiąc temu badaliśmy możliwe warianty podróżowania po Polsce z wykorzystaniem popularnych tras i alternatywnych rozwiązań, dzięki którym można oszczędzić sporo czasu podczas wyprawy na wakacje.

W stosunku do zeszłego roku na polskich drogach bardzo dużo się zmieniło (sprawdź nasz czerwcowy raport). Oprócz nowych odcinków autostrad przybyło także kilka dłuższych odcinków dróg ekspresowych (między innymi S1, S5, S7, S11 i S14). Zmiany sprawiły, że podczas wakacyjnych wyjazdów nie warto polegać na starych, sprawdzonych drogach i jeździć „na pamięć”, ponieważ takie utarte szlaki nie zawsze gwarantują najszybszy dojazd do celu. Czasem warto sprawdzić inną opcję trasy, która oprócz walorów krajoznawczych pozwoli nam uniknąć stania w korku na przykład podczas słynnych zmian turnusów.

logo_auto_moto

Bardzo ważnym elementem planowania wyprawy są również opłaty za przejazd. Nie oznacza to oczywiście, że chcąc skorzystać z bezpłatnego wariantu podróży musimy omijać wszystkie autostrady. Niektóre odcinki nowych tras są nadal bezpłatne, o czym zdarza się nam zapominać. NaviExpert umożliwia takie planowanie trasy, które omija trasy płatne, jednocześnie nie wykluczając jednocześnie darmowych odcinków autostrad.

W najnowszym miesięczniku Auto Moto opublikowano porównanie czasu przejazdu i kosztów podróżowania odcinkami płatnymi i bezpłatnymi. Podczas testu sprawdzono wszystkie trzy autostrady oraz trasy alternatywne zaproponowane przez NaviExpert. Redakcja wybrała do sprawdzianu naszą nawigację, ponieważ wygraliśmy tegoroczny test miesięcznika i pokazaliśmy, że planowane przez nas warianty tras sprawdzają się praktyce.

Testowi poddano następujące odcinki:

  • Świecko-Warszawa (Autostrada A2 kontra trasa nr 2 i nr 92) - 4 h 10 min podróży trasą płatną, 6 h 56 min trasą bezpłatną
  • Zgorzelec-Kraków (Autostrada A4 kontra trasa nr 94) - 3 h 58 min podróży trasą płatną, 5 h 23 min trasą bezpłatną
  • Warszawa-Gdańsk (Autostrada A1 kontra trasa nr 7) - 4 h 14 min podróży trasą płatną, 4 h 13 min trasą bezpłatną

Wyniki testu pokazały, że nie zawsze warto korzystać z autostrady, ponieważ w niektórych przypadkach (trasa Warszawa-Gdańsk) podróż drogą bezpłatną trwa tyle samo czasu, co podróż drogą płatną. Okazało się również, co specjalnie nie dziwi, że najdroższą autostradą jest Autostrada A2. Wybierając ją musimy liczyć się ze sporymi kosztami, niestety jednak trasa alternatywna nadal nie gwarantuje komfortowych warunków podróży na całym odcinku.

Poza tymi obserwacjami redakcja Auto Moto opisała również inne aspekty podróżowania autostradami i drogami bezpłatnymi. Przed podróżą warto zwrócić uwagę także na szereg drobnych szczegółów, które zazwyczaj pomijamy w planowaniu. Chodzi tu między innymi o dostępność stacji benzynowych, punktów gastronomicznych i koszty holowania.

Więcej szczegółów w najnowszym numerze Auto Moto, tymczasem zachęcamy do darmowego testu aplikacji NaviExpert oraz do sprawdzenia różnych wariantów tras w naszym serwisie Korkosfera.


NaviExpert najlepszą nawigacją! Kolejne zwycięstwo w testach

Zakorkowane miasta to codzienność, która doskwiera wielu kierowcom. Również w wakacje. Wyniki testu nawigacji tygodnika Motor pokazały po raz kolejny, że NaviExpert jest najlepszym pomocnikiem w omijaniu korków.

Podczas testu redakcja sprawdziła skuteczność pięciu nawigacji online pozwalających unikać stania w korkach w czterech miastach: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Samochody testowe miały do pokonania stosunkowo krótkie odcinki drogi, ale z powodu zakorkowanych ulic trzeba było wykazać się dużą pomysłowością w planowaniu trasy.

523103_GAZETA-MOTOR-MAGAZYN

O miejscu w rankingu decydował łączny czas przejazdu przez cztery miasta. Mimo że NaviExpert wybierał niestandardowe trasy przejazdu danych odcinków, pojawiał się na mecie w czołówce. O zwycięstwie zdecydowała przede wszystkim aktualność map oraz wykorzystanie napływających na bieżąco informacji o zmieniających się warunkach drogowych. Szczegółową relację z testu można przeczytać w najnowszym numerze Motoru.

Oprócz NaviExpert redakcja tygodnika Motor testowała również AutoMapę (2. miejsce), nawigację Mio (3. miejsce), Garmin (4. miejsce) i TomTom (5. miejsce).

Ze względu na różnice natężenia ruchu w zależności od momentu podróży, warto sprawdzać trasy dojazdu na bieżąco przy pomocy nawigacji NaviExpert lub serwisu Korkosfera.pl.

Przypominamy także o naszym czerwcowym raporcie, w którym pokazujemy różne warianty podróży na wakacje.

Ciąg zwycięstw NaviExpert

NaviExpert jest liderem niezależnych testów prowadzonych przez redakcje czasopism motoryzacyjnych i technologicznych. Tylko w ostatnich miesiącach zwyciężył w teście nawigacji omijających korki przygotowanym przez Auto Moto (lipiec) oraz w teście aplikacji do nawigacji w smartfonach, zorganizowanym przez PC Format (czerwiec).

Już w kwietniu tego roku NaviExpert pokazał, że świetnie sprawdza się w miejskich warunkach wygrywając Wielki Test Nawigacji przeprowadzony przez Antyradio we współpracy z Auto Światem. Przejechanie wszystkich wyznaczonych przez organizatorów tras razem z NaviExpert zajęło ekipom w sumie 198 minut. Drugie miejsce zajęła AutoMapa, z wynikiem 230 minut. Na trzecim miejscu usytuował się Google Navigation z czasem 336 minut, z kolei na czwartym – Nokia Maps z czasem 349 minut.

NaviExpert znów liderem testu!

W najnowszym numerze miesięcznika Auto Moto opublikowano wyniki testu nawigacji online. Spośród 5 testowanych aplikacji NaviExpert znów okazał się najlepszym doradcą w odnajdywaniu najszybszej drogi do celu!

Podczas testu redakcja sprawdziła nawigacje wiodących producentów na rynku: NaviExpert, Garmin, Mio, AutoMapę i TomTom. Jedynym kryterium był czas przejazdu czterech odcinków drogi. Pięć samochodów, 6.000 km trasy, 87 godzin jazdy i… znów pokonaliśmy konkurencję w pięknym stylu!

W klasyfikacji generalnej nasz najmocniejszy konkurent miał do nas aż 42 minuty straty!

A oto wyniki testu:

Automoto_klasyfikacja

Więcej szczegółowych informacji o teście w najnowszym numerze miesięcznika Auto Moto. Zachęcamy do lektury.

Wyszukaj

Obserwuj nas na Facebooku

NaviExpert u Twojego operatora

NaviExpet i Play NaviExpert i T-Mobile

NaviExpert i Plus NaviExpert i Orange

Archiwum

Powered by mod LCA
Obserwuj nas na Facebooku Strona główna NaviExpert NaviExpert Newsletter Forum użytkowników NaviExpert